Rekuperacja – co to takiego?

Zastanawiacie się co kryje się pod słowem rekuperacja? To nic innego jak proces odzyskiwania energii z zanieczyszczonego powietrza. Możliwe jest to dzięki urządzeniu zwanemu rekuperatorem. Rekuperator umożliwia ogrzewanie świeżego powietrza, które napływa do pomieszczeń , ciepłem powietrza wywiewanego.

Rekuperacja trwa cały rok i zachodzi we wszystkich pomieszczeniach. Oznacza to, że w każdej chwili Ty i Twoja rodzina możecie cieszyć się zdrowym, świeżym powietrzem. To ogromny komfort, który przełoży się również na Wasze zdrowie i samopoczucie.

Rekuperacja i jej zalety

Stały dostęp do świeżego i czystego powietrza, lepsze samopoczucie i stworzenie nowoczesnego domu, dopasowanego do potrzeb i wymagań właścicieli – to główne cechy rekuperacji, jednak nie jedyne. Do jej zalet możemy zaliczyć również fakt, iż pozwala na oszczędność – zarówno energetyczną jak i finansową. Ile dokładnie uda nam się zaoszczędzić? Ciężko to jednoznacznie określić, gdyż jest to kwestia zależna od wielu czynników. Jeśli zależy Wam na poznaniu odpowiedzi, to zapraszamy na konsultacje do siedziby naszej firmy w MWENT Biłgoraju.

Poza tym rekuperacja = zdrowie. W dzisiejszych czasach otwarcie okna wcale nie oznacza, że wpuścimy do naszego domu bądź mieszkania świeże powietrze. Zamiast niego otrzymamy smog, dym, brzydki zapach oraz hałas. O tym jak bardzo negatywny wpływ ma to na każdy aspekt naszego życia, a w szczególności na nasze zdrowie, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Korzystając z rekuperatorów nie musisz otwierać okien, a tym samym chronisz siebie i swoje mieszkanie przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz.

Na rekuperacje w szczególności powinny zdecydować się osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie, gdyż eliminuje ona znajdujące się w powietrzu pyłki oraz wirusy, bakterie i grzyby. Ponadto usuwa brzydkie zapachy powstałe na przykład na skutek gotowania oraz zmniejsza ilość kurzu.

Rekuperatory zadbają o odpowiedni poziom wilgoci w pomieszczeniach, dzięki czemu unikniesz ryzyka pojawienia się pleśni lub grzybów oraz dostosują swoje parametry do aktualnych warunków panujących w domu.

Decydując się na montaż systemu przyczyniasz się także do ochrony środowiska, ze względu na niższą emisję CO2 do atmosfery.

Rekuperacja to rozwiązanie na lata, które poprawi jakość Twojego życia! Zaufaj nam – wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom!

Dom z rekuperacją – montaż rekuperatorów

Rekuperatory można zamontować niemal wszędzie. Najczęściej wybieranymi miejscami na ich lokalizację są garaż, pralnia lub poddasze. Urządzenia musza pracować cały czas, jednak są przy tym ciche, a więc nie musimy martwić się tym, że będą nam przeszkadzać.

Instalacja rekuperatorów w Biłgoraju

Na rekuperację najlepiej zdecydować się na etapie budowy, jednak instalacja systemu możliwa jest również w domach już wybudowanych, chociaż trzeba liczyć się z tym, że prace z tym związane będą trwać nieco dłużej.

Rekuperacja Biłgoraj polecamy!

Montaż rekuperacji wymaga przede wszystkim zaangażowania do tego zadania sprawdzonej ekipy, która cały ten proces przeprowadzi kompleksowo. I tutaj z pomocą przychodzimy my! Mamy już wieloletnie doświadczenie z montażem rekuperacji oraz zapewniamy kompleksowo doradztwo i pomoc w tym zakresie. Jeśli masz pytania dotyczące tego systemu – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Możemy się również umówić na spotkanie – nasze biuro znajduje się w Biłgoraju, przy ulicy Spokojnej 25! Nasze usługi świadczymy na terenie województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Rekuperatory to urządzenia niezbędne w Twoim domu, szczególnie jeśli zależy Ci na zdrowiu swoim i Twoich najbliższych oraz stawiasz na oszczędność oraz szeroko pojęty komfort.

Zapraszamy do kontaktu!   

A może jesteś zainteresowany klimatyzacją?

 

MWENT

rekuperacja bilgoraj mwent
rekuperacja bilgoraj mwent